Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Joanna (imieniny: 21 VIII, 17 VIII, 30 V, 24 V, 12 V, 1 III, 4 II, 2 II)Pochodzenie i znaczenie

Jest to żeńska odmiana imienia Jan. W Polsce jest znane od XIII w.

Zdrobnienia

Joasia, Joaśka, Asia, Aśka, Asieńka

Imię w innych językach

ang Jane, fr. Jeanne, wł. Giovanna

Zapis runiczny


J O A N N A

Charakterystyka

Kobiety noszące to imię zwykle są silnymi indywidualnościami, chociaż ich życie i charakter zgodne jest z mocą żeńskiej dwójki. Główną właściwością Joann jest wywieranie subtelnego wpływu na ludzi. Same zwykle mają w sobie to "coś" - osobisty wdzięk, urok, siłę oddziaływania - co sprawia, że wyróżniają się z tłumu i nie można ich minąć obojętnie. Joanny same są naładowane energią, która też udziela się innym. W ich obecności inni ludzie czują się bardziej sobą, potrafią bardziej stanowczo zabierać głos, zaczynają wiedzieć, czego chcą, i dokąd idą. Joanny mają dar budzenia ludzkich duszy z uśpienia! Ów magnetyczny wpływ Joanny nie zawsze wywołuje tylko dobre skutki. Wokół niej budzą się rozmaite pasje i namiętności, a ludzie, którzy doznali przypływu energii, mogą również kłócić się ze sobą i popadać w konflikty. Joanny sprawiają, że świat staje się bardziej barwny, chociaż niekoniecznie bardziej zgodny. Same Joanny lubią, jeżeli ktoś ma silną osobowość i zdecydowany charakter. Z takimi kobietami się przyjaźnią i takich mężczyzn kochają. Ale, jak wszystkie dwójki, nie wysuwają się na pierwszy plan i wolą działać za kulisami niż stawać na czele jakiejś firmy (na przykład) czy choćby grupy przyjaciół. Typowe Joanny mają dobry kontakt z rzeczywistością, są praktyczne i potrafią czerpać satysfakcję z życia takiego, jakim ono jest. Raczej niewiele jest wśród nich zagubionych marzycielek. Wygląda na to, jakby to imię chroniło przed pesymizmem i depresją! Zwykle Joanny znają masę ludzi i są osią, wokół której obraca się życie towarzyskie, rodzinne i sąsiedzkie. Jak wszystkie dwójki dobrze się czują w roli pań domu i raczej nie mają ochoty, aby tradycyjne role kobiety i mężczyzny zastępować jakimiś nowoczesnymi pomysłami. Często Joanna należy do swojej "żeńskiej dynastii": czuje silny związek ze swoją matka i babką oraz podobnie silnie wpływa na swoje córki i wnuczki. Dla swojego mężczyzny Joanna jest nieustającym źródłem energii i inspiracji, zachęca go do inicjatywy i do wielkich czynów.

Według astrologów i numerologów

Joanna to imię najbardziej zgodne z duchem i naturą znaku Skorpiona. Również dla kobiet spod znaku Raka, którym opiekuje się księżyc, jest cenną pomocą. Nie widać też żadnych przeszkód, aby tak nazwać dziewczynki spod znaków Byka i Wodnika. Artystycznym i marzycielskim Rybom i Wagom imię Joanna doda zmysłu praktycznego. Bliźnięta, Barany i Strzelce odwrotnie uczyni bardziej subtelnymi. Koziorożce i Panny nauczy wiary we własne siły. Lwom doda sił, a nawet sprawi, że staną się jeszcze bardziej przebojowe.

Planeta

Księżyc

Kolor

Brązowy

Kamień

Opal

Szczęśliwy dzień

Czwartek

Znani imiennicy

Joanna Bartel - polska aktorka i artystka kabaretowa; Joanna Brodzik - polska aktorka; Joanna Chmielewska - polska pisarka; architekt, Joanna Jabłczyńska - polska aktorka; Joan Collins - brytyjska aktorka

Zapytaj wróżkę

WZD.JOANNA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT