Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Jadwiga (imieniny: 6 X, 17 VII)Pochodzenie i znaczenie

Pochodzi od niemieckiego Hadwig ze złączenia dwóch słów hadu i wig co znaczyło wojna walka. W Polsce pojawia się od XII w.

Zdrobnienia

Jadzia, Jadźka, Jaga, Jadwinia

Imię w innych językach

ang. Avis, Edviga, Hedviga, fr. Hedvige, niem. Hedvig

Zapis runiczny


J A D W I G A

Charakterystyka

Liczba imienia, osiem, która każe Jadwigom poważnie myśleć o życiu, daje im samodzielność i sprawia, że często startują do sukcesu w zawodach i dziedzinach życia uznawanych za męskie. Szybko stają się odpowiedzialne i obejmują ważne stanowiska w szkolnych samorządach i harcerstwie. Mają dobrze określone zasady; wiedzą, czego się w życiu trzymać, wiedzą , co jest dobre, a co złe. Ich praca i inne zajęcia zwykle wymagają stałego doskonalenia się i poprawiania innych. Typowa Jadwiga obdarzona jest zdrowym rozsądkiem, zimną krwią i dużą odpornością psychiczną. Ma wrodzony talent do sprawnego gospodarowania pieniędzmi: mając ich nawet niezbyt wiele, potrafi zrobić z nich najwłaściwszy użytek. Potrafi sprawnie dawać sobie rade i żyć szczęśliwie w warunkach, które kogoś innego przyprawiałyby o wieczne zmartwienia. Gdy trzeba pomóc i doradzić komuś, kto znalazł się w biedzie, Jadwiga uczyni to z największym wdziękiem. Mężowie i narzeczeni Jadwig niech wezmą pod uwagę, że królowa Jadwiga naprawdę nosiła tytuł "króla", nie "królowej" Polski i to ona pierwsza zasiadła na tronie na Wawelu, a Jagiełło dopiero później i dzięki małżeństwu z nią. Teraz jest podobnie: żadna Jadwiga nie pozwoli sobą rządzić, raczej przeciwnie, to ona przejmie kierowanie.

Według astrologów i numerologów

Imię Jadwiga najbardziej jest odpowiednie dla dwóch znaków, które leżą po przeciwnej stronie zodiaku: dla Panny i Ryb. Będzie dobrze służyć również energicznym Lwom, wytrwałym Koziorożcom, zdecydowanym Skorpionom i Wodnikom. Nie ma też przeszkód, by tak się nazywały Bliźnięta i Strzelce. Dla znaków podległych Wenus - Byka i Wagi, a także dla Raka, przygotowano wiele wdzięczniejszych imion.

Planeta

Merkury

Kolor

Popielaty

Kamień

Jaspis

Szczęśliwy dzień

Środa

Znani imiennicy

Jadwiga Abisiak - polska siatkarka; Jadwiga Chamiec (1900-1995) - polska pisarka; Jadwiga Zamoyska (1831-1923); Jadwiga Staniszkis - polska socjolog i publicystka

Zapytaj wróżkę

WZD.JADWIGA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT