Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Barbara (imieniny: 4 XII)Pochodzenie i znaczenie

Imię pochodzi od greckiego słowa barbaros - "niemówiący po grecku, cudzoziemiec, barbarzyńca". W Polsce imię pojawiło się w XIV w. W formach : Barbara, Barbora, Warwara, Barbarka.

Zdrobnienia

Basia, Basieńka, Baska, Barbórka

Imię w innych językach

ang., niem., wł. Barbara, fr. Babette

Zapis runiczny


B A R B A R A

Charakterystyka

Barbara odznacza się niespożytą energią i witalnością. Jest zawsze zadowolona, potrafi swym śmiechem zarażać innych. Cechują ją perfekcjonizm, jest ambitna, uczciwa i niezależna, potrafi walczyć o swoje. Jej zawziętość nie zamyka jej oczu na potrzeby i cierpienia innych, wówczas jest uczuciowa i opiekuńcza. Lubi przebywać na łonie natury: na wsi, w górach, nad jeziorem.

Według astrologów i numerologów

Najlepiej pasuje do chodzących własnymi drogami : Raka, Ryb i Skorpiona oraz związanych z przyrodą: Barana i Byka. Nie pasuje do lubiącej miasto Panny, Wagi i Bliźniąt. Imię idealne dla każdego programu numerologicznego. Jej liczbą jest 2, która pokazuje, jak w Barbarze łączy się to co nieznane, dzikie z tym, co pozwala na zgodę i pojednanie.

Planeta

Mars

Kolor

Srebno-szary

Kamień

Hematyt

Szczęśliwy dzień

Czwartek

Znani imiennicy

Św. Barbara - patronka górników; Barbara Borys-Damięcka - reżyserka; Barbara Brylska - aktorka; Barbara Kraftówna - aktorka; Basia Trzetrzelewska - piosenkarka

Zapytaj wróżkę

WZD.BARBARA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT