Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Maja (imieniny: 12 IX, 1 V)Pochodzenie i znaczenie

Przyjmuje się, że jest to zdrobnienie od imienia Maria. W mitologii rzymskiej Maja była czczona jako bogini przyrody, wiosny. Jej dzień świętowano 1 maja. Była matką Hermesa i Merkurego. W Polsce imię nowe i dość popularne.

Zdrobnienia

Majka

Imię w innych językach

niem. Maja

Zapis runiczny


M A J A

Charakterystyka

Maja jest sympatyczna i otwarta. Jest wspaniałą przyjaciółką, na której można polegać. Chętnie pomaga innym , dobro najbliższych jest dla niej ważniejsze niż własna wygoda. To wrażliwa idealistka. Ceni sobie spokój i harmonię. Jest wesoła, roześmiana i potrafi rozbawić innych. Wyróżnia się inteligencją, jest niezmiernie oczytana. Uważana jest za romantyczną marzycielkę i jest w tym trochę prawdy, ale potrafi być praktyczną realistką, która doskonale radzi sobie z sprawami materialnymi.

Według astrologów i numerologów

Imię odpowiednie dla Ryb, Bliźniąt, Raka, Wagi, Skorpiona, Panny. Nieodpowiednie dla Koziorożca, Barana, Strzelca, Lwa. Odpowiednie dla wszystkich programów numerologicznych. Jej Liczbą jest 7, co wskazuje na jej bogate życie duchowe.

Planeta

Neptun i Wenus

Kolor

Liliowy

Kamień

Ametyst

Szczęśliwy dzień

Czwartek

Znani imiennicy

Maja Berezowska - malarka i rysowniczka; Maja Błaszczyszyn - publicystka, popularyzatorka medycyny naturalnej; Majka Jeżowska - piosenkarka; Maja Komorowska - aktorka; Maja Ostaszewska - aktorka

Zapytaj wróżkę

WZD.MAJA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT