Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Karolina (imieniny: 4 XI, 5 VII, 9 V)Pochodzenie i znaczenie

To żeński odpowiednik imienia Karol. W Polsce było bardzo popularne w XIX w. i na początku XX w. Obecnie znowu jest dość częste.

Zdrobnienia

Karolinka, Karolka, Karolcia, Karusia

Imię w innych językach

ang. Caroline, Carolyn, Carol, Carola, Charlotte, fr. Charlotte, Caroline, niem. Karla, Karola, Karoline, wł. Carla, Carlotta, Carola, Carolina

Zapis runiczny


K A R O L I N A

Charakterystyka

O tym imieniu kobieta jest wszechstronna, wykształcona, pracowita o szerokich zainteresowaniach. Nierzadko osiąga tytuły naukowe. Ciągle pragnie dojść do sedna sprawy jest dociekliwa. Nie umie jednak pracować systematycznie co nie przysparza jej dobrej sławy. Karolina jest miła, zmysłowa, towarzyska, lubi być otaczana przez adoratorów. W miłości niestała, w małżeństwie konkretna i nieprzewrotna, kocha rodzinę, nie przywiązuje się zanadto do ogniska domowego. Posiada uzdolnienia przywódcze, chętnie kieruję grupą mężczyzn.

Według astrologów i numerologów

Imię najbardziej pasuje do Koziorożca, Byka, Lwa, Wagi, Wodnika.Niekorzystne dla Baranów, Skorpionów. Jest odpowiednie do programów numerologicznych 1,2,3,4,5,6,8. Liczbą tego imienia jest 4, liczba osób sumiennych i dobrze zorganizowanych.

Planeta

Saturn i Słońce

Kolor

Kość słoniowa

Kamień

Onyks

Szczęśliwy dzień

Piątek

Znani imiennicy

Karolina - księżniczka Monako; Karolina Beylin - dziennikarka i pisarka; Karolina Borkowska - aktorka; Charlotte Bronte - pisarka; Karolina Korwin-Piotrowska - dziennikarka radiowa i telewizyjna; Karolina Łubieńska - aktorka; Charlotte Rampling - aktorka

Zapytaj wróżkę

WZD.KAROLINA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT