Damskie Męskie
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S T U W Z Ż

Julia (imieniny: 10 XII, 27 VII, 22 V, 16 IV)Pochodzenie i znaczenie

Julia – imię żeńskie powstałe w starożytnym Rzymie jako przydomek od nazwy rodowej Julii (pol. Juliusze); znaczące róża, piękny kwiat, kobieta z rodu Julii. Jest to żeński odpowiednik imienia Juliusz.

Zdrobnienia

Jula, Julcia, Julitka, Julicia

Imię w innych językach

ang., niem. Julia, Julie, fr. Julie, wł. Giulia

Zapis runiczny


J U L I A

Charakterystyka

Liczba imienia Julia wynosi trzy. Jest to liczba ludzi pełnych życia i energii, śmiałych, pewnych siebie, takich, w których sercach częściej gości radość niż troska. Trójka sprawia - szczególnie w przypadku kobiet - że dają się lubić, łatwo podbijają serca, a swoim optymizmem przyciągają szczęście i sukces. Julie zwykle mają wesołe i żywe usposobienie, chętnie się śmieją i wiele rzeczy sprawia im radość. Są urodzonymi optymistkami i wolą zwracać uwagę raczej na te przyjemne niż te ponure strony rzeczywistości. Opieka Wenus sprawia, że poruszają się z wdziękiem i mają talent do tańcaW życiu praktycznym dobrze znają się na kuchni i na wspaniałych potrawach, strojach i dekorowaniu wnętrz. Potrafią nauczać różnych sztuk pięknych. Wrażliwość na piękno łączy się u nich z energią w działaniu.

Według astrologów i numerologów

Łagodnie i melodyjnie brzmiące imię Julia jest jakby specjalnie stworzone dla znaku Byka, nad którym czuwa Wenus, oraz dla drugiego znaku tej planety, czyli Wagi. Znakomicie podkreśla również wszystkie zalety słonecznego znaku Lwa. Kolejne znaki, którym można polecić to imię, to Strzelec, Wodnik, Ryby i Rak. W zestawieniu z żywiołową naturą Barana brzmi ono nieco sztucznie; nie jest także najbardziej stosowne dla Bliźniąt, Panny i Koziorożca. Julie ze znaku Skorpiona mogą być zanadto zapatrzone w siebie.

Planeta

Wenus

Kolor

Ciemnoniebieski

Kamień

Turkus

Szczęśliwy dzień

Piątek

Znani imiennicy

Julia Duszyńska- polska pisarka; Julia Gillard- australijska polityk; Julia Grant- amerykańska pierwsza dama; Julia Hailes -brytyjska pisarka; Julia Hartwig- polska poetka; Julia Jefimowa- rosyjska pływaczka; Julia Jentsch- niemiecka aktorka; Julia Kapiolani- królowa Hawajów; Julia Kamińska- polska aktorka; Julia Kavanagh - brytyjska pisarka; Julia Kołakowska- polska aktorka dubbingowa; Julia Kuroczkina- rosyjska Miss World 1992; Julia Mancuso- amerykańska alpejka; Julia Michalska- polska wioślarka

Zapytaj wróżkę

WZD.JULIA
7255
koszt SMS 2.46 z VAT
708 788 010
koszt za minutę 4.92 z VAT